07.09.2023

Obnova dopadových ploch na dětském hřišti Dobiášova

Největší liberecké sídliště se dočkalo obnovy dopadových ploch pod herními prvky.

Stávající již nevyhovující pryžová dlažba, která zde byla položena v rámci revitalizace sídliště, byla za téměř 10 let intenzivního provozu značně opotřebená a jednotlivé dílce byly teplem na mnoha místech tak zdeformované, že jedinou možností opravy byla kompletní výměna.

V současné době se pokládka pryžových dlaždic až na úplné výjimky (dojezd skluzavky) v Liberci neprovádí. Dopadové plochy jsou zhotovovány z kačírku nebo, a to je i případ Rochlic z lité pryže. Jedná se o bezpečný, certifikovaný a zdravotně nezávadný povrch splňující přísné podmínky pro provoz na dětském hřišti. Ve spodní části je tvořen rozemletými pneumatikami a druhá vrchní vrstva, se kterou přijdou do styku děti je tvořena z nového granulátu spojeného speciálním pojivem.

Nový povrch má okrovou barvu, takže se v létě nebude tak jako černé dlaždice tolik ohřívat a dojde tak ke zlepšení místního mikroklima.

V rámci obnovy povrchů byly provedeny i další dílčí opravy, nátěry houpaček, lanovky, výměny závěsů, čištění umělého trávníku, lokální předlažby a opravy schodů či oplocení.

Tím samozřejmě naše práce nekončí, obnovu dalších dopadových ploch, oplocení a herních prvků na sídlišti Rochlice momentálně připravujeme.

 

Nastavení cookies