04.12.2023

NEKUPUJ, ADOPTUJ, aneb přijďte navštívit liberecký útulek

Toto heslo jste již určitě někdy zaslechli, a pokud ne, pokusíme se vysvětlit, že má velký smysl.

Opuštěných psů a koček je stále velké množství, v lepším případě se dostanou po odchytu někam do útulku, v tom horším živoří na ulici.

V útulku pak čekají na toho svého vysněného páníčka nebo paničku a bohužel, pokud se nejedná o mláďata nebo nějak zajímavě zabarveného pejska či kočičku, tak zde tráví velmi dlouhou dobu. Z lidského pohledu se může zdát třeba rok, či dva jako krátká doba, ale z pohledu zvířete, které se dožívá nepoměrně kratšího života než člověk, to může být doba nekonečná a pro zvíře velmi stresující. Ačkoli, je jim poskytnut přístřešek a pravidelná strava, kolikrát to zvíře odnáší psychicky, protože zkrátka není čas věnovat se všem jeho potřebám.

Mezi lidmi stále koluje mnoho předsudků, že zvíře z útulku není vhodným společníkem a lepší jej bude koupit od chovatele. S tím zásadně nesouhlasíme! Zvíře z útulku samozřejmě může být zpočátku třeba trochu vystrašené nebo nedůvěřivé, ale jakmile zjistí, že je novou „smečkou“ láskyplně přijato a noví páníčci se mu trpělivě věnují, stane se tím nejvděčnějším tvorem a bude svou novou rodinu bezmezně milovat.

Proto si přijďte vybrat jednoho ze svěřenců libereckého útulku, který na vás spoléhá, že právě pro něj si přijdete. I postarší pejsek nebo obyčejně zbarvená mourinka může udělat domácnost o něco veselejší. Tedy NEKUPUJ, ADOPTUJ!

Kontakt na liberecký útulek (Centrum pro zvířata v nouzi ARCHA, Ostašovská 570) je 485 106 412 či 602 774 104.

Víte že:

  • Liberecký útulek vás přivítá každý den (tedy i v sobotu a neděli i o svátcích) mezi 10:30-17:30h?
  • Pokud si adoptujete pejska z libereckého útulku, jste po dobu jednoho roku osvobozeni od poplatku za psa?
  • Pokud si osvojíte kotě, náklady na jeho kastraci hradí útulek?
  • Pokud si nemůžete z jakéhokoli důvodu adoptovat zvíře, můžete jej jít alespoň vyvenčit, či se s ním pomazlit.
  • Útulku můžete pomoci nákupem kvalitního krmiva (prosím nekupujte nejlevnější krmiva ze supermarketů, zvířata po nich mohou mít zažívací problémy), nebo zavolejte přímo do útulku, jestli nepotřebují zrovna něco jiného, jako je například speciální krmivo, či např. čistící prostředky, atd.

Nastavení cookies