Participativní rozpočet

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o 11 projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

O druhý ročník byl velký zájem, Liberečané přihlásili celkem 50 návrhů. Pravidla pro postup do hlasování splnilo 40 návrhů, o kterých nakonec v průběhu tří týdnů svými hlasy rozhodlo 3 739 Liberečanů, což je o 317 více než v prvním ročníku.

Realizace se podle výsledků hlasování dočká 11 projektů v celkové hodnotě 5 milionů korun. Absolutně nejvíce hlasů (1 285) získal projekt na pokračování revitalizace Lesního koupaliště. Největší podporu získalo z velkých projektů dále Místo, které nás spojí (oživení břehu řeky Nisy naproti fotbalovému stadionu), Hřiště Spáleniště (sportovní vyžití pro děti a mládež) a Bezpečná cesta nejen pro děti do školy (úprava úseku komunikace v Machníně). Z těch menších projektů posbíral nejvíce hlasů Kultivovaný předprostor Kina Varšava, Rozkvetlá Fügnerka, Ostašovský parčík pro děti, Revitalizace veřejného prostoru před ZŠ 5. května, Nisa – trojúhelník pod sídlištěm, Dětské hřiště Wintrova a Návrat sochy Mír (Dívka s holubicí) před vlakové nádraží.

Více informací a podrobné výsledky.

 

Výsledky hlasování v prvním ročníku 2020

Přesně 3422 lidí rozhodlo o tom, jak budou využity prostředky participativního rozpočtu. Sešlo se 29 fantastických projektů pro zlepšení života v našem městě. Z nich jste mohli téměř dva měsíce vybírat své favority. Na výběr jste měli z ryze praktických věcí, jako je kontejnerové stání, přes projekty řešící volný čas až po věci, které jsou hezké a přináší potěchu oka.

Projekty jsme rozdělili do dvou kategorií – malé – s náklady do 150 tis korun a velké – do jednoho milionu korun. Z každé kategorie jste si vybrali a je patrné, že Vám není lhostejné jak naše město vypadá a jak se v něm žije. V rámci hlasování jste mohli využít i negativní hlasy, těch se nám ale mnoho nesešlo.

K realizaci jste vybrali celkem 12 projektů. Osm malých a čtyři velké. Absolutním vítězem byl projekt Lesní koupaliště – volnočasové a sportovní zázemí. Níže se můžete podívat, které projekty byly úspěšné a již se dočkaly nebo brzy dočkají realizace.

Detailní výsledky hlasování (soubor PDF).

Úspěšné velké návrhy:

Úspěšné malé návrhy:

Aktuality

Druhý ročník participativního rozpočtu  zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o 11 projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

Více »

Město realizuje první projekty  podle občanů

Město realizuje první projekty podle občanů

Květnatý kruhový objezd si přáli občané města Liberce, když na začátku letošního roku hlasovali pro projekty v participativním rozpočtu. Ten proběhl poprvé a město na jeho první ročník vyčlenilo 5 milionů korun. Projekt výsadby kruhového objezdu trvalkami, růžemi a travinami u terminálu MHD ve Fügnerově ulici získal 327 pozitivních hlasů.

Více »

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město bude v následujících měsících realizovat.

Více »

My všichni Tvoříme Liberec!

My všichni Tvoříme Liberec!

Liberečané poslali své návrhy do prvního ročníku Participativního rozpočtu. To znamená, že si sami vybrali místa, objekty nebo nápady pro vylepšení prostředí, kde žijí. Teď už je na řadě výběr těch, které město zrealizuje.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od čtvrtka 11. června probíhá hlasování o projektech, které vylepší vaše okolí a město Liberec. Vybírat můžete z 29 návrhů, které jste podali přímo vy, Liberečané!

Více »

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Chcete zkrášlit své okolí nebo máte návrh, který by zlepšil život v Liberci? Máte vlastní nápad? Tak pojďme Tvořit Liberec. Jen vy rozhodnete o tom, kam půjdou peníze z části rozpočtu.

Více »

Aktuální stav projektu

leden - únor 2022      Podávání návrhů projektů občany
květen 2022               Prezentace návrhů
červen 2022               Hlasování o projektech


Kontakt

Helena Gajdošová
koordinátorka PaR
gajdosova.helena@magistrat.liberec.cz

Nastavení cookies