Participativní rozpočet

Chcete vylepšit své okolí? Dáme vám 8 milionů korun

Participativní rozpočet je skvělý nástroj, pomocí kterého rozhodujete o tom, jak radnice naloží s částí svých peněz.

Každý z vás může navrhnout projekt, který zútulní naše město nebo vylepší kvalitu života místní komunitě. Zapojte se a vylepšete své okolí. Nejjednodušší cesta, jak podat návrh, je elektronicky na adrese www.tvorimeliberec.cz, případně můžete navštívit podatelnu při vstupu do radnice, kde jsou k dispozici papírové formuláře.

Došlé návrhy soutěží o podporu veřejnosti. Svými hlasy rozhodnete o tom, které projekty radnice následně zrealizuje. Nicméně ani nápady, které neobdrží dostatek hlasů, nezahodíme do koše. Některé z návrhů mohou být realizovány i na základě diskuse v radě a zastupitelstvu města.

Pro letošní ročník participativního rozpočtu se podařilo navýšit peníze na vaše projekty na 8 milionů korun, což je o 3 miliony více než loni. Projekty soutěží ve třech kategoriích podle velikosti a návrhy na ně můžete podávat do 30. června. Hlasování se mohou účastnit obyvatelé města starší 15 let. 

Podrobné informace najdete na webové stránce www.tvorimeliberec.cz.

 

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o 11 projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

O druhý ročník byl velký zájem, Liberečané přihlásili celkem 50 návrhů. Pravidla pro postup do hlasování splnilo 40 návrhů, o kterých nakonec v průběhu tří týdnů svými hlasy rozhodlo 3 739 Liberečanů, což je o 317 více než v prvním ročníku.

Realizace se podle výsledků hlasování dočká 11 projektů v celkové hodnotě 5 milionů korun. Absolutně nejvíce hlasů (1 285) získal projekt na pokračování revitalizace Lesního koupaliště. Největší podporu získalo z velkých projektů dále Místo, které nás spojí (oživení břehu řeky Nisy naproti fotbalovému stadionu), Hřiště Spáleniště (sportovní vyžití pro děti a mládež) a Bezpečná cesta nejen pro děti do školy (úprava úseku komunikace v Machníně). Z těch menších projektů posbíral nejvíce hlasů Kultivovaný předprostor Kina Varšava, Rozkvetlá Fügnerka, Ostašovský parčík pro děti, Revitalizace veřejného prostoru před ZŠ 5. května, Nisa – trojúhelník pod sídlištěm, Dětské hřiště Wintrova a Návrat sochy Mír (Dívka s holubicí) před vlakové nádraží.

Více informací a podrobné výsledky.

 

Aktuality

Liberečané rozhodli o 8 milionech  z participativního rozpočtu

Liberečané rozhodli o 8 milionech z participativního rozpočtu

Liberečané formou veřejného hlasování rozhodli, kam město v příštím roce investuje 8 milionů korun v rámci takzvaného Participativního rozpočtu. Během října lidé měli možnost vybírat z 28 navrhovaných projektů.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od neděle 1. října probíhá hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu. Až do 30. října 2023 můžete rozhodnout o projektech, které vylepší vaše okolí a život v Liberci.

Více »

Chcete vylepšit své okolí? Dáme vám 8 milionů korun

Chcete vylepšit své okolí? Dáme vám 8 milionů korun

Participativní rozpočet je skvělý nástroj, pomocí kterého rozhodujete o tom, jak radnice naloží s částí svých peněz.

Více »

Druhý ročník participativního rozpočtu  zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o 11 projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

Více »

Město realizuje první projekty  podle občanů

Město realizuje první projekty podle občanů

Květnatý kruhový objezd si přáli občané města Liberce, když na začátku letošního roku hlasovali pro projekty v participativním rozpočtu. Ten proběhl poprvé a město na jeho první ročník vyčlenilo 5 milionů korun. Projekt výsadby kruhového objezdu trvalkami, růžemi a travinami u terminálu MHD ve Fügnerově ulici získal 327 pozitivních hlasů.

Více »

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město bude v následujících měsících realizovat.

Více »

My všichni Tvoříme Liberec!

My všichni Tvoříme Liberec!

Liberečané poslali své návrhy do prvního ročníku Participativního rozpočtu. To znamená, že si sami vybrali místa, objekty nebo nápady pro vylepšení prostředí, kde žijí. Teď už je na řadě výběr těch, které město zrealizuje.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od čtvrtka 11. června probíhá hlasování o projektech, které vylepší vaše okolí a město Liberec. Vybírat můžete z 29 návrhů, které jste podali přímo vy, Liberečané!

Více »

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Chcete zkrášlit své okolí nebo máte návrh, který by zlepšil život v Liberci? Máte vlastní nápad? Tak pojďme Tvořit Liberec. Jen vy rozhodnete o tom, kam půjdou peníze z části rozpočtu.

Více »

Aktuální stav projektu

leden - únor 2022      Podávání návrhů projektů občany
květen 2022               Prezentace návrhů
červen 2022               Hlasování o projektech


Kontakt

Helena Gajdošová
koordinátorka PaR
gajdosova.helena@magistrat.liberec.cz

Nastavení cookies