13.07.2022

Další sportovní úspěch mladých hasičů

V neděli 3. 7. 2022 se konalo v Ústí nad Labem Mistrovství ČR v požárním sportu. Na toto soutěžní klání se probojovala v kategorii jednotlivců dorostu i Vendy Chlomková z SDH Vesec.

První disciplínou, ve které soutěžila, byl běh na 100 m s překážkami. Při prvním pokusu protla časomíru s časem 19:02, což byl velmi dobrý výkon. Ve druhém pokusu „ochutnala místní tartan“, prý pro štěstí, ale pokus dokončila celá a s platným časem. Čas z této disciplíny stačil na 5. místo a cíl, první polovina výsledného pořadí, se zdál být na dosah.

Druhou disciplínou byl dvojboj. To je její silnější stránka a všichni věřili, že v této disciplíně dosáhne na medaili. V prvním pokusu zaběhla 18,41, což v tuto chvíli stačilo na bronz. A taky to tak zůstalo! Bylo tedy jisté, že domů poveze medaili. A po chvilce počítání bylo jasné, že to nebude jen jedna medaile, ale domů pojede 2. vicemistryně ČR!

V historii Veseckého sboru se dosud nikomu jinému něco podobného nepodařilo. Vendy patří veliké poděkování za skvělou reprezentaci nejenom veseckého sboru, ale i celého libereckého okresu a Libereckého kraje. Děkujeme a přejeme ještě mnoho podobných úspěchů!

Nastavení cookies