22.02.2019
Karel Horník

Odbor majetkové správy pečuje o objekty ve vlastnictví města

Odbor majetkové správy pečuje o objekty ve vlastnictví města, které nejsou ve správě jiných organizací, jako jsou například školy, školky a kulturní objekty.

Pro řádný rozvoj, tedy pro udržení požadovaného technického stavu objektů, je třeba realizovat projektovou přípravu. To znamená průběžně zadávat vypracování projektových dokumentací k rekonstrukci vybraných objektů.

V současnosti jsou vybranými zhotoviteli připravovány projektové dokumentace na modernizaci a energetické úspory objektů na ZŠ Švermova na Františkově, na Základní školu a Speciální školu v Orlí ulici a na ZŠ Kaplického v Doubí. Během projektové přípravy na základní školu Kaplického jsme zadali také prvky zelených fasád a připravili jsme společně s projektanty podmínky pro nakládání a využívání dešťových vod. U zmíněných akcí bude kladen důraz na energetické úspory objektů, modernizaci technických a technologických částí budov a také na zkvalitnění vnitřního prostřední, především odhlučněním prostor.

V podobném duchu se nesou projektové přípravy na modernizaci Malého divadla, především jeho technologického zázemí a obálky objektu. Budou vyměněny topné systémy, vzduchotechnika, elektroinstalace a divadelní sál by měl dostat chladící techniku, která zajistí příjemnější zážitek z představení. Divadlo paralelně připravuje projekt, který se věnuje rekonstrukci zázemí a dalších prostor pro diváky, včetně rozšíření baru a modernizace toalet. Oba projekty by se měly realizovat společně.

Všechny v současné době připravované projekty budou dokončeny nejdříve ke konci roku 2019 a jejich realizace bude záviset na dostupnosti financí.

V současném období jsou připravovány technické podklady k bytovým domům, na jejich základě budou vybíráni dodavatelé projektových dokumentací, aby bylo možné je postupně rekonstruovat. Toto je však dlouhodobá a nákladná cesta. Nyní se nacházíme na jejím začátku.

Dále pracujeme na přípravě zadávacích podmínek pro výběr zhotovitelů stavebních prací na letní období.

Odbor MS

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.