04.10.2023
Jana Kodymová DiS.

Změnou územního plánu Liberec umožnil kraji zahájit stavbu nového sídla záchranné služby

Liberec dokončil změnu územního plánu, bez níž by mohlo dojít k oddálení plánované stavby nové základny pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje (ZZS LK). Krajský úřad tak může pokračovat v projektu a přípravě moderního sídla pro zdravotníky a záchranáře. ZZS LK je jedinou krajskou záchrankou v České republice, která stále nemá odpovídající vlastní sídlo a zázemí na úrovni běžných evropských standardů.

Liberecký kraj hledal ve spolupráci s městem pozemek pro plánovanou výstavbu nové základny obtížně. Když ho pak našel, ukázalo se, že aktuální územní plán města nedovoluje v dané lokalitě postavit objekt v parametrech, které požaduje a potřebuje záchranná služba. To nyní ale už neplatí.

„Požadavku Libereckého kraje jsme vyhověli, takže nyní může v projektu pokračovat. V zájmu města pochopitelně je, aby v Liberci připravovaná moderní stanice krajské záchranky vznikla co nejdříve. Zajištění a podpora špičkové zdravotnické péče pro občany je jednou z našich priorit,“ říká náměstek primátora Liberce pro územní plánování a majetkoprávní záležitosti Adam Lenert.

Liberec totiž schválením úpravy územního plánu v květnu letošního roku pomyslnou „překážku“ pro přípravu stavby odstranil.

„Jsem rád, že statutární město Liberec schválilo úpravy ve svém územním plánu. To nyní umožní výstavbu nového sídla liberecké záchranky. Pevně věřím, že po dokončení projektů v Jablonci nad Nisou a Semilech se nové výjezdové základny dočkají i jejich kolegové v Liberci. Stávající prostory mají nyní v nevyhovujícím stavu a naším prvořadým úkolem je zajistit kvalitní a dostupnou zdravotní péči v celém  regionu,“ dodal Vladimír Richter, člen rady Libereckého kraje pro resort zdravotnictví.    

Nastavení cookies