29.03.2023
Jan Král

Více peněz na opravy výtluků po zimě

Technické služby města Liberec dostanou letos více peněz na opravy výtluků po zimě Mají k tomu novou techniku a posílily tým o další posádku. Díky vyššímu příspěvku se tak stihne opravit více výtluků a v kratším čase. Na území města aktuálně evidují několik tisíc výtluků.

„Práce na opravách silnic nebere nikdy konce. Výmoly a výtluky se objevují celoročně. Jsem aktivním řidičem a denně naše komunikace používám, takže jejich stav znám. Na jaře je pak situace nejhorší. Děr a defektů je tolik, že se v předchozích letech nedařilo opravit všechny v průběhu sezóny, tedy do podzimu. Proto přidáváme další peníze na druhou partu a kupujeme další techniku, se kterou mohou obě skupiny efektivněji zvýšit objem oprav na celém území města,“ říká náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

Rada města mimo jiné rozhodla o tom, že z rozpočtu obratem uvolní částku 15 milionů korun na opravy výtluků po zimě. „Dobrou zprávou pro Liberečany je, že by technické služby měly dokázat odstranit řadu děr a poškození jednou tak rychleji, protože díky investicím navíc mají od teď k dispozici více lidí a techniky než doposud. Celkově se tak jejich roční rozpočet navyšuje zhruba na 250 milionů korun. Věřím, že opravy budou hotové co nejdříve,“ vysvětluje primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Nastavení cookies