15.11.2023
Jana Kodymová DiS.

Lvíček po rekonstrukci přijme víc dětí

Město Liberec zmodernizovalo další školní objekt. Rekonstrukcí budovy se navýšila kapacita počtu dětí pro předškolní vzdělávání, zajištěn je bezbariérový přístup a celkově se zlepšil současný stav objektu. Celková kapacita mateřské školy se navýšila z 84 na 132 míst. Jde o mateřskou školu Lvíček, dříve Malínek, v Kaplického ulici v Doubí.

Ve středu byla slavnostně předána do užívání dětem a pedagogům. Rekonstrukce budovy začala  v březnu 2022 a  k předání hotové stavby došlo letos v červenci,  finální cena za kompletní práce, včetně projektové dokumentace, technického dozoru, vnitřního  vybavení a nové kuchyně,  činí 88 milionů korun. Město zaplatí 14 milionů.

Vždy mám radost, když se podaří vytvořit pro děti hezké a účelné prostředí, tedy kromě technických parametrů a zvýšení kapacity školky se podaří i estetično a hravost. V této mateřské škole se to podařilo a věřím, že tu bude dobře dětem i pedagogům,“ říká náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Šárka Prachařová.

Zhotovitelem je STAVEBNÍ SPOLEČNOST GUTTENBERG s.r.o. V rámci kompletní rekonstrukce město přistavilo dvoupodlažní pavilon, čímž vznikly dvě nové třídy pro vzdělávání.

Školka prošla kompletní rekonstrukcí stávající budovy, včetně nového zateplení a opravy střechy. Rekonstrukcí prošla také kuchyně. Nová budova v prostoru zahrady doplnila stávající dvoupodlažní objekt školky. V přístavbě budou umístěny dvě herny, nutné zázemí a bude zde zřízena také místnost pohybových aktivit, která nyní v mateřské škole chyběla. Celý objekt mateřské školy je nyní bezbariérový. Školka získala nové herní prvky. Na chodníky, zpevněné a dopadové plochy je použit polyuretanový povrch,“ vyjmenovává tisková mluvčí radnice Jana Kodymová.

V rámci rekonstrukce mateřská škola získala nové vnitřní vybavení a vybavení kuchyně. V přístavbě vznikla 2 oddělení po 24 místech, z toho jedno oddělení pro děti ve věku 2-3 let. Ve stávající budově se kapacita nezměnila, nacházejí se zde 3 oddělení po 28 místech. Celkem došlo navýšení kapacit o 48 míst. Celková kapacita mateřské školy se tedy zvedla  z 84 na 132  míst.

Projekt je spolufinancovaný z Evropské unie z Integrovaného regionálního operačního programu. Skutečné celkové náklady v rámci akce byly 88 mil. Kč, z toho získaná dotace činí 73,4 mil Kč. Finanční účast města je cca 14 milionů korun.

 

Nastavení cookies