10.10.2022
Jan Král

Hurá do žulového lomu! Mattoni Liberec Nature Run je trailový závod, který láká na krásy Jizerských hor

Výzva překonání žulového lomu je po roce opět tu! Tisíce běžců vyrazí do prudkého kopce, kde značná část bude ráda, když ho vyjde. A poté lesem až k Bedřichovské přehradě. Takový je Mattoni Liberec Nature Run, který láká už na pátý ročník. Kromě skvělého programu a zábavy přinese populární závod také miliony korun pro město v rámci celkových tržeb v multiplikaci vyplívající z organizace této akce. Vše vypukne v sobotu 15. října na libereckém náměstí, v programu bude také oblíbený dm rodinný běh. Registrace je možné získat na stránkách RunCzech.com.

Tohle je jediný běžecký RunCzech závod, který se převážně běží v přírodě. Na konci sezony tisíce účastníků vyběhnou z města do jizerských hor. A náramně si to užívají. „Všichni se těší, ale také se zároveň trochu děsí žulového lomu. Když ho však překonají a doběhnou do cíle, mají o to větší radost. Je to velká euforie,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, co v Česku pořádá slavný Volkswagen Maraton Praha nebo sérii půlmaratonských závodů.

V Mattoni Liberec Nature Run mají účastníci možnost si vybrat buď 12 kilometrovou trasu nebo delší 22 kilometrovou. V obou případech se zavítá do lomu, který je běžně pro veřejnost zavřený. O kopce a akční seběhy nebude nouze. Oblíbený je rovněž dm rodinný běh, tedy 2,5 kilometrová trasa Libercem, kterou zvládnou úplně všichni.

V minulém roce zde triumfoval Vít Pavlišta, který na startu letošního ročníku nebude scházet. „Pořadatelé se mi vždy smějí, když trochu zlehčuji náročnost trasy libereckého závodu, ale na Liberec opravdu není trať tak těžká. Na obou distancích je jeden prudší, nepříliš dlouhý kopec a jeden krátký příkřejší sešup. Zbytek jsou krásné pěšinky a krásná lipová alej v Masarykově ulici, obzvláště v tomto podzimním období,“ prohlásil vytrvalec žijící v Liberci. „Žádné časové limity si nedávám, ale samozřejmě bych rád obhájil svoje prvenství z předchozích let,“ dodal Pavlišta.

Mezi další favority závodu patří Jáchym Kovář, loňský vítěz 12 km trati nebo Jana Pekařová, která loni zakončila velmi úspěšnou sezónu, kdy vybojovala 3 mistrovské medaile (Akademické MČR (3000 m) a MČR v běhu do vrchu – zlato, MČR v silničním běhu – stříbro).

 • RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou.
 • S projektem Napoli Running pořádá běžecké závody v Itálii a má kanceláře v Japonsku a v Číně.
 • Prague International Marathon spol. s.r.o. ("PIM") byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.
 • Za celou historii RunCzech se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,2 milionů běžců. V roce 2019 jsme přivítali v cíli 120 000 z nich a to ze 131 různých zemí.
 • ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.
 • RunCzech běžecká liga a SuperHalfs motivují hobby běžce. Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge. RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.
 • V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. "Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit".
 • RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.
 • Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.
 • Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.
 • V našem Running Mallu se můžete setkávat s běžci z celého světa.

Veškeré doprovodné informace týkající se RunCzech najdete zde.V případě zájmu o bližší informace, kontaktujte:

Zdroj: Tisková zpráva RunCzech

Nastavení cookies