27.09.2023
Jana Kodymová DiS.

100 let od založení Českomoravské myslivecké jednoty

Zveme vás na Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově, které se uskuteční při příležitosti 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty, a to 30.září 2023 od 10:00 do 17:00 hodin v parku zámku Sychrov, a které pro vás připravují Okresní myslivecké spolky Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily.

Při této jedinečné příležitosti spolky veřejnosti představí myslivost v její kráse a bohatosti, založené na péči o zvěř, tradicích a kulturních a osvětových hodnotách. Cílem těchto slavností je nejen připomínka významného výročí myslivecké organizace, která byla založena v roce 1923, a to za účelem ochrany myslivosti, přírody a krajiny, a v ní volně žijící zvěře, životního prostředí, ochrany ohrožených nebo zraněných živočichů, a za účelem práce s dětmi a mládeží, ale především pak prezentace tradiční české myslivosti, která je v podstatě středoevropskou specialitou, a to především díky svým, po mnoho let budovaným a rozvíjeným aktivitám, které jí dávají jakousi ideovou nadstavbu, a která je od roku 2012 na seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky, a to jako nehmotná kulturní památka.

Návštěvníky čeká pestrý program, který je určen jak myslivecké, tak také nemyslivecké veřejnosti.  Na své  si přijdou děti, pro které zde bude stezka napříč celým parkem, kde budou vědomostní, pohybové i tvůrčí aktivity. 

V rámci programu vystoupí řada významných mysliveckých osobností, ale i zajímavých souborů. V programu jsou módní přehlídky, např. na téma Žena, lov a šperk, anebo odívání od baroka po první republiku, dál zazní lovecká hudba v podání trubačů České lesnické akademie Trutnov, zařazena je ukázka výcviku loveckých psů, anebo loveckých dravců, dále vábení zvěře s Kateřinou Cheníčkovou, a rovněž ukázky zpracování zvěřiny v rámci kuchařské kulinářské show s Josefem Šorejsem a mnoho dalšího.

Celým dnem provází moderátorka Marcela Augustová. Pro veřejnost je vstup zdarma.

 

 

Nastavení cookies