04.07.2014
Jan Král

Turnaj v minigolfu odehráli senioři v kloboucích

V pátek 27. června se v minigolfovém areálu v Liberci uskutečnil druhý ročník vloni velice úspěšného turnaje v minigolfu. Turnaje se zúčastnilo 30 dvoučlenných seniorských družstev z Liberce, Jablonce a Frýdlantu.

V účasti libereckých seniorů je potěšitelné, že se ho zúčastnily také seniorky z DPS Burianova a Krejčího, které postavily 5 družstev a ve výsledkové listině figurovaly uprostřed závodního pole, tzn., že hrály velice dobře.

Také letošní turnaj byl pojatý nejen jako sportovní událost, ale také jako společenská, tedy s pokrývkou hlavy. Zadání lépe splnily opět ženy, protože škála jejich pokrývek hlavy byla opravdu obdivuhodná, od klasických klobouků “za dámu” po několik ukázek “samodomo” výroby. Zato pánové se moc nepochlapili, jejich klobouky byly fádní, omezili se většinou na kšiltovky, proto také bylo v závěru turnaje rozhodnuto, že nebude vyhlášen “elegán” turnaje, ale místo něj se vyhodnotí dvě nejlepší dámské kreace, které získají titul “lady” turnaje.

Vyhlášení soutěže o nejlepší klobouk předcházelo vyhlášení výsledků turnaje. Vítězkami a tím i držitelkami čestného titulu “LADY” kloboukového turnaje se staly Maruška Syrohová a Vlaďka Urbanová. Po předání cen a diplomů nastala všemi dlouho očekávaná chvíle vyhlášení výsledků. Turnaj dokončilo všech 30 družstev v rekordním hracím čase 3 hodin, což svědčí o disciplinovanosti hráčů a také o dobré organizaci turnaje.

Z hlediska libereckých seniorů byly ohlášené výsledky pro Liberec zdrcující. Na prvních třech místech se umístili zástupci Jablonce a i čtvrté místo patřilo nelibereckým, získali ho zástupci Frýdlantu. Sport je sport,  tentokrát libereckým štěstí nepřálo, nejlepší naše družstvo bylo páté. O to větší motivaci budou mít liberečtí senioři k lepší “herní přípravě” na turnaj v příštím roce. Věříme, že se karta obrátí a štěstěna se na turnaji v roce 2015 přikloní na libereckou stranu.