22.10.2014
Jan Král

Sport Aerobic Liberec získal na závodě v Budapešti jednu zlatou a tři stříbrné medaile

V početné a kvalitní mezinárodní konkurenci se liberecké reprezentantky neztratily a vybojovaly tři stříbrné a dokonce jednu zlatou medaili.

Ve dnech 10. - 12. října se v Maďarsku v Budapešti konal prestižní mezinárodní závod v gymnastickém aerobiku, kterého se zúčastnilo přibližně 500 závodníků z osmi zemí - CZE, GER, EST, FIN, HUN, IND, ROU a RUS. V této velice početné a neméně kvalitní konkurenci se liberecké reprezentantky ze sportovního oddílu gymnastického aerobiku Sport Aerobic Liberec ze Sport Centra v Pavlovicích a  Aerobic centra na sídlišti Kunratická rozhodně neztratily a získaly tři stříbrné a dokonce jednu zlatou medaili!

První stříbro si v kategorii žen jednotlivkyň odvezla Kristýna Bernátová, která postupovala do finále ze třetího místa se známkou 19,75b. Vítězkou kvalifikace byla Laura Viherva z FIN (20,4b) a stříbrná byla Linda Bucsanszki z HUN (20b). Ani jedna z těchto prvních tří postupujících se ale nevyhnula ve finále větší chybě a tak se nakonec vítězka kvalifikace Finka Laura Viherva nedostala ani na stupně vítězů. Vítězkou se stala Maďarka Linda Bucsanszki, stříbrná skončila liberecká Kristýna Bernátová a bronz vybojovala Janka Daubner z GER.

Největší a absolutně neočekávaný úspěch se povedl teprve 15leté již juniorce Anetě Chlumské, která se v kvalifikaci umístila na skvělém 2. místě a ve finále pak se stejnou známkou 18.9b slavila vítězství společně ze závodnicí z HUN Blankou Esik. Na výborném 3. místě se pak ještě umístila další česká závodnice Barbora Karlíková z ASC Zlín a do třetice na 6. finálovém místě skončila Markéta Fléglová také ze Sport Aerobic Liberec. Libereckým závodnicím patřilo ještě stříbro v kategorii juniorských trojic, kde se na 2. místě umístilo trio ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková.

Ve třetí věkové kategorii starších žákyň měl Liberec nejpočetnější zastoupení - soutěžilo zde celkem 5 závodnic, které se předvedly v 6 soutěžních sestavách. I v této kategorii se podařilo vybojovat medaili. Stříbro získala v zahraniční konkurenci skupina ve složení Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková, Veronika Smetaníková a Karolína Rozkovcová. Vítězkami byly závodnice z Rumunska a na 3. místě skončily domácí maďarské reprezentantky. V kategorii trojic se triu Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková bohužel na stupně vítězů nepodařilo dostat, ale i tak 4. místo patří k velkému úspěchu. Celé stupně vítězů obsadily rumunské závodnice, které byly v tomto závodě naprosto perfektní. Mezi jednotlivkyněmi se tentokrát nejlépe z libereckých umístila Sabina Drapáková, která postupovala do finále ze 7. místa se skvělou známkou 18,25b a ve finále pak obsadila se srážkou 0,5b za nepovolený prvek místo 8. V konkurenci 32 závodnic se na 14. místě umístila Simona Vykoukalová, 20. byla Veronika Smetaníková a 21. Markéta Kosejková. Na finálovém 8. místě se v kategorii mladších žákyň umístila Sabina Vykoukalová, nejmladší členka výpravy.

Všem závodnicím patří obrovská gratulace a poděkování za skvělé sportovní výkony. Nyní je všechny čeká pokračování v závodní přípravě, protože již za dva týdny budou Sport Aerobic Liberec reprezentovat na další mezinárodní soutěži v Rakousku! Trenérky Barbora Svatošová a Helena Niklová.