08.07.2014
Jan Král

Karlinští dobrovolní hasiči reprezentovali Liberecký kraj na Mistrovství ČR v požárním sportu

České Budějovice hostily koncem června Mistrovství ČR v požárním sportu 2014. Na soutěži, která se odehrávala v areálu Výstaviště a na atletickém stadionu TJ Sokol, se potkali profesionální i dobrovolní hasiči. Liberecký kraj reprezentoval Sbor dobrovolných hasičů z Liberce - Karlinek.

Mistrovství má dlouholetou tradici. Pro profesionální hasiče to byl již 43. ročník a pro dobrovolné sbory dokonce 61. ročník. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se zúčastnilo 17 družstev, která se utkala celkem ve třech disciplínách. SDH Karlinky na mistrovství zastupovalo dvanáct členů. Tým do dějiště závodu odjel již v pátek, kdy probíhaly tréninky, prezentace a soutěž výstup na věž.

V sobotu a v neděli pak nejlepší dobrovolné hasičské sbory z krajských soutěží změřily síly v požárním útoku, překážkovém běhu na 100 metrů a štafetách. I přesto, že SDH Karlinky v celkovém pořadí medaile nevybojoval – umístil se na 14. místě, pro tým to byl obrovský zážitek.

„Pro každého dobrovolného hasiče je čest dostat se na Mistrovství ČR v požárním sportu. Naši kluci by se tam rádi probojovali i příští rok. I když se jedná o významnou soutěž, nese se v přátelském duchu. Hasiči jsou zvyklí si pomáhat a spolupracovat, takže rivalita mezi nimi není tak velká,“ uvádí starosta SDH Karlinky Karel Císařovský s tím, že pro sbor byla velká pocta reprezentovat Liberecký kraj.