02.10.2019
Karel Horník

Týden mobility v Liberci přilákal stovky návštěvníků

Letošní téma Evropského týdne mobility zaujalo. „Projdi se s námi“, znělo motto letošního ročníku, který nabídl občanům pestrý a motivující program.

 

 

Přínosy chůze pro zdraví i životní prostředí jsou neustále zmiňovány nejen v médiích, ale jsou tématem i pro většinu evropských měst. Tedy těch, které bojují proti přetížení osobní automobilovou dopravou a snaží se motivovat občany k jiným, lepším alternativám.

O tom, že zařadit chůzi a pohyb jako součást životního stylu je prospěšné, se během hlavního programu na Benešově náměstí a dalších souvisejících akcích přesvědčily stovky lidí. Na mnoha stanovištích, které zaplnily náměstí, si našli zajímavé náměty nejen dospělí, ale také děti.

Návštěvníky čekal například program a rady od fyzioterapeuta, hravá expozice Klubu českých turistů, informace Městského informačního centra o zajímavých místech a trasách městem nebo poradenské stanoviště zaměřené na elektrokola. Mnozí si odnášeli zajímavé materiály. Kdo chtěl, mohl se dozvědět, jak funguje carsharing nebo bikesharing, co se hodí pro nordicwalking nebo třeba jak poskytnout první pomoc.

Smysl pro humor projevili také zástupci statutárního města i krajského úřadu, když neváhali prověřit své schopnosti na připravené dráze jízdy zručnosti.

Občané využili možnost a zapojili se i do dalších aktivit, jako byl například „Hravý den na dětském dopravním hřišti“, jízdy historickou tramvají pod názvem „Nastupte si – MHD s tradicí“ nebo akce „Projdi se s námi - do ZOO“. Právě poslední zmíněná akce byla příležitostí k neformálnímu setkání během vycházky a debatě s politiky i vedoucími pracovníky města. Zajímavá byla bezesporu i expozice „Spokojení Dánové“ umístěná v libereckém obchodním centru NISA.

 

 


 

 

 

 

Nastavení cookies