19.12.2017
Jan Král

ZŠ Ještědská se potřetí stala partnerkou Českého volejbalového svazu

Volejbal na Základní škole Ještědská v Liberci se znovu dočkal přímé podpory Českého volejbalového svazu. Už potřetí v řadě se budou moci zdejší hráčky dva roky pyšnit certifikátem Partnerská škola ČVS.


Certifikát, který potvrzuje, že se ZŠ Ještědská stala na dva roky partnerskou školou Českého volejbalového svazu, si převzalo vedení školy, trenérky a žákyně v úterý 19. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Dívkám pogratuloval k důležitému partnerství také náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr, který pochválil sportovní tradici na této škole.

Certifikát znamená pro volejbalovou školu posílení její prestiže. Bude moci uvádět tuto informaci na propagačních a jiných materiálech, volejbalový svaz jí poskytne také metodickou podporu. Současně škola dostane od volejbalového svazu finanční podporu. Po dvou letech, až projekt skončí, může škola o certifikát požádat znovu. K tomu, aby škola certifikát získala, musí splnit několik kritérií. Mezi ně patří například dlouhodobé kvalitní výsledky, stabilní základna a vazba na profesionální volejbalový klub.

Titul je udělován na dva roky jako ocenění kvalitní dlouhodobé a systematické práce s volejbalovou mládeží. Projekt je vytvořen pro větší sepětí Českého volejbalového svazu a základních škol, které upřednostňují ve svém programu pro sportovní vyžití svých žáků a žákyň volejbal. Udělením titulu Partnerská škola ČVS uznává ČVS kvalitu tréninkového procesu na základní škole a oceňuje přínos školy k rozvoji mládežnického volejbalu.

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.