17.10.2016
Jana Kodymová DiS.

Startuje týden s Tulipanem !

Tradiční podzimní kulturně-společenský festival okořeněný unikátním pokusem o světový rekord pořádá v Liberci tento týden Sdružení TULIPAN.

 

Týden s TULIPANEM začíná v pondělí 17. října v OC Forum školou focení a workshopy. Zlatým hřebem se stane koncert populární kapely studentů a absolventů Jedličkova ústavu The Tap Tap v Galerii Lázně, která vystoupí v Liberci vůbec poprvé.

Letošní devátý ročník Týdnu s TULIPANEM pokračuje v loňském trendu představování mladých umělců a alternativní scény z Liberecka. Tím zároveň navazuje na další oblíbenou akci TULIPANU - letní hudební TULIFEST.

Primárním cílem Týdnu s TULIPANEM je aktivní a atraktivní forma integrace zdravotně postižených občanů. Ti jsou nejen nadšenými konzumenty připraveného programu, ale především jejími tvůrci. Ani jedna poloha se však neobejde bez účasti a pomoci „zdravé” veřejnosti. Sekundárním cílem je pak podpora chráněné dílny TULIPAN, kde je zaměstnáno 62 osob se zdravotním postižením. Výtěžek z akce bude využit ve prospěch dílny.

„Vedle prezentace kultury zdravotně postižených v Liberci, či jejich zapojení do organizace akce na více úrovních, jako aktivního nástroje integrace, dochází logicky k vzájemnému setkání zdravé a hendikepované společnosti, a to jak na úrovni pracovní, tak na poli různorodé zábavy. Pro obě skupiny, kdy hendikepovaní zapomínají na své hendikepy a zdraví na vzájemné odlišnosti, je to nesmírným přínosem. O tom nejlépe svědčí fakt, že úspěšně festival pořádáme neuvěřitelných devět let. S tím se samozřejmě pojí touha ukázat zdravé veřejnosti, že zdravotně znevýhodnění lidé umí připravit kvalitní multižánrový program. Ukázkovým příkladem je kapela The Tap Tap, kterou přivážíme do Liberce jako první v historii,” říká ředitelka libereckého Sdružení TULIPAN Zora Machartová.

Mezi nejatraktivnější program festivalu patří pravidelný pokus o světový rekord. A že už se několik zápisů do české Guinnessovy knihy rekordů TULIPANU podařilo! Tento podzim se můžete stát účastníky další rekordu i vy. Ve čtvrtek 20. října od 12.00 začne pokus o co největší počet lidí připíjejících si najednou teplým nápojem. Pestrý program pokračuje celé čtvrteční odpoledne až do 20.00. Na scéně uvidíme finalisty TULIFESTU, ukázku agility, fireshow a gastroshow a mnoho dalšího.

Úžasnou atmosféru slibuje na páteční večer (21. 10. od 19.30) hudební soubor The Tap Tap, který žánrově spadá mezi alternativní ska-folkovou scénu. Určitě zazní hity jako Říditel autobusu, Moje volba či Černej pasažér. Kompletní program Týdnu s TULIPANEM najdete v přiloženém letáku. 
Týden s TULIPANEM se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, jeho náměstkyně Lenky Kadlecové a náměstka primátora Liberce Ivana Langra.

 

Zdroj:tisková zpráva Sdružení TULIPAN, z.s. 

www.sdruzenitulipan.cz

Sdružení TULIPAN provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. V rámci poradenských služeb pomáháme nejenom osobám se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou našimi zaměstnanci, ale zároveň všem, kteří potřebují získat informace k řešení jejich problémů. Realizujeme i celou řadu kulturních, volnočasových a vzdělávacích akcí, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací.

 

Nastavení cookies