10.10.2016
Pavel Chmelík

Město má nový elektronický časopis

Město Liberec má nový elektronický časopis, který se obsahově věnuje základnímu školství. Čtvrtletník s názvem Devadesátka vydává rezort školství a dává v něm prostor všem dvaceti zápisovým základním školám. Název časopisu odkazuje k počtu měsíců, které běžný školák v základní škole stráví.

 

První číslo časopisu vyšlo v pondělí 10. října, další se chystá už na prosinec. „Chceme školám i tímto způsobem pomoci ve vytváření pozitivní image, protože cítíme, že prostoru v médiích obecně tolik nedostávají. Každá škola se přitom má čím chlubit a je škoda, když se o tom veřejnost nedozví. A samozřejmě město tím zároveň jasně ukazuje, že mu na školách a vzdělávání velmi záleží,“ vysvětlil založení časopisu náměstek primátora pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr.

 

Časopis bude zatím vycházet čtvrtletně, jeho periodicitu lze ale do budoucna zvýšit. Svůj prostor v Devadesátce vždy najde každá z 20 zápisových škol, které taky samy připravují obsah a strukturu příspěvků a fotografií. „Byl bych ale moc rád, kdyby se do budování vnější prezentace škol zapojili i rodiče žáků a  přátelé škol, protože tím zároveň pomohou spoluvytvářet sounáležitost mezi školami, žáky, rodiči i městem, která je nezbytně nutná na cestě ke zlepšování kvality základních škol,“ dodal Ivan Langr.

První číslo Devadesátky je možné stahovat na adrese http://www.liberec.cz/devadesatka, nabízet ho ale budou i samy základní školy na svých internetových stránkách.

 

 

Nastavení cookies