17.07.2016

Regulaci hazardu prosadíme

V Liberci je 86 heren a kasin, ve kterých každý rok prohrajeme 400 miliónů korun. Většina těchto peněz zmizí jako zisky provozovatelů hazardu. Obě čísla jsou na evropské město této velikosti nevídaná.

 

Několik měsíců pracovala skupina zástupců všech stran na návrhu zásadní regulace hazardu na území města. Hlasováním zastupitelstva ale neprošel. Jedenáct ze sedmnácti hlasů PRO dodala Změna pro Liberec, zbylých šest hlasů všechny ostatní strany v zastupitelstvu (3 SLK, 2 ANO, 1 KSČM).
Zdá se, že regulace hazardu v Liberci je na tom podobně jako protikuřácký zákon v parlamentu: všichni tvrdí, jak ho podporují, ale u hlasování si vždycky dostatečný počet volených zástupců najde nějaký zástupný důvod, proč se zdržet. Regulace hazardu je pro nás priorita, jeden z důvodů, proč být ve vedení města.

Hazard bude součástí koaličního jednání s ANO a v září předložíme regulaci hazardu do zastupitelstva znovu jako koaliční materiál. Lepší příležitost už nebude, protože v lednu 2017 začne platit nový zákon o hazardních hrách a regulace na celostátní a obecní úrovni by měla z mnoha dobrých důvodů proběhnout současně. 

 

Nastavení cookies