04.04.2017
Jana Kodymová DiS.

Vyznamenání pro dvě ředitelky libereckých mateřských škol

Nejvyšší ocenění v oblasti školství převzalo z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové 44 vynikajících pedagogů a pedagožek. Jednou z nich byla také ředitelka liberecké mateřské školy Jana Flanderková.

 

Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost obdržela ředitelka Mateřské školy Pod Ještědem Jana Flanderková. Autorem medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Ta jako učitelka a ředitelka mateřské školy vychází vstříc potřebám dětí školním vzdělávacím programem „Život dětí pod Ještědem“, který využívá k výuce okolní přírodu, svým empatickým přístupem k dětem i rodičům přispívá k pozitivnímu klimatu ve škole a své zkušenosti také nezištně předává budoucím pedagogům. Ve školství působí 40 let.

Její kandidaturu navrhnul odbor školství a sociálních věcí Magistrátu města Liberce. „Jsem hrozně rád, že se nám již druhým rokem po sobě podařilo proměnit nominaci na Medaili MŠMT pro pedagoga působícího v některé z našich škol. Paní ředitelka Flanderková celý svůj život věnovala vzdělávání a výchově předškoláků, ostatně její láska k této práci je vidět nejen na přístupu k dětem, ale mimo jiné i na interiéru MŠ pod Ještědem, kterému propůjčila svůj noblesní styl,“ komentuje náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Jana Flanderková pochází z kantorské rodiny, její rodiče, prarodiče i sestra se pedagogické činnosti věnovali dlouhá léta. Také pro ni je učení celoživotním posláním a jak sama říká, je to její třetí dítě.

V učitelské rodině jsem vyrůstala. Každý den jsem kantořinou žila. Prošla jsem hodně školek, od malých až po sídlištní. Naši školku miluju, až manžel žárlí. Je to typ malých, rodinných školek. Máme menší kolektiv, děti úžasné, klidné, výborně se spolupracuje s rodiči. Je to pozitivní práce, která mne naplňuje. Ocenění od paní ministryně si velmi vážím a panu náměstkovi děkuji za nominaci. Slavnostní akt předávání v Praze byl noblesní a měl krásnou atmosféru,“ popisuje Jana Flanderková.

Slavnostní hodnocení ke Dni učitelů proběhlo také v rámci našeho kraje. Přes dvě desítky pedagogických pracovníků z Libereckého kraje převzalo ocenění z rukou radních Libereckého kraje. V kategorii ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost byla odbornou porotou vybrána Hana Piňková (na poslední fotografii), ředitelka liberecké Mateřské školy Jablůňka. Oběma pedagožkám patří poděkování náměstka Ivana Langra.

Nemáme moc možností, jak opravdu důstojně poděkovat lidem, kteří se dlouhodobě věnují pedagogické činnosti, protože je to práce nejen velmi náročná, ale především nanejvýš zodpovědná. Vzděláváním v životě lidském začíná vše, a pokud je jeho průvodcem skvělý pedagog, pamatuje si to žáček či student celý život,“ dodává náměstek Ivan Langr.

 

 

Nastavení cookies