19.11.2019

Na náměstí před radnicí už se tyčí vánoční strom

Příjezd kamionu s vánočním stromem na korbě a následné ukotvování uprostřed náměstí Dr. E. Beneše sledovaly v úterý 19. listopadu desítky kolemjdoucích. Symbolem letošního libereckého adventu je jedle bělokorá, která pochází z pozemku v Šimáčkově ulici.

Vánoční strom, který byl kvůli statice a odolnosti proti větru zkrácen na standardních 14 metrů, bude v následujících dnech ozdoben téměř osmdesáti výtvory dětí z libereckých základních i mateřských škol. Na jeho špici bude zářit velká Ochranovská hvězda a dalších dvacet menších hvězd se bude blyštit mezi ostatními ozdobami.

Liberecký vánoční strom také pomůže dobré věci. Jeho instalaci totiž zajišťují Hasiči Liberec - Sever, kteří věnují 60 tisíc korun na charitativní účely. Peníze rozdělí mezi několik libereckých organizací a další potřebné.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v neděli 24. listopadu v 17 hodin. Strom rozsvítí primátor Jaroslav Zámečník. Doprovodný program na náměstí Dr. E. Beneše ale začne už v 16.15 hodin, kdy se můžete těšit na koncert pěveckého sboru Ještěd. Po rozsvícení stromu si budete moct užít tradiční živý „Vorloj“.

Vánoční strom bude zdobit náměstí až do 7. ledna příštího roku.
 

Nastavení cookies