31.12.2019

Sběr jedlých olejů a tuků

Od 1. ledna 2020 mají obce v České republice nově povinnost zajistit po celý kalendářní rok místa pro shromažďování jedlých olejů a tuků, a to na základě vyhlášky č. 210/2018 Sb.

Upozorňujeme tímto občany, že ve městě Liberci je tak možné od 1.1.2020 tyto použité kuchyňské oleje a tuky odevzdávat na sběrném dvoře v ul. Ampérova. Nádoba na sběr je umístěna před vchodem sběrného dvora a je přístupná po celý den, občané tak nemusí čekat případnou frontu do sběrného dvora.

Obecně tuky a oleje, které lidé nejčastěji po smažení vylévají do odpadu, ucpávají a snižují životnost těchto odpadních potrubních systémů jak v domácnostech, tak i ve veřejných sítích. Neměly by se tak vylévat do dřezů ani do WC, ale v nádobách ukládat na sběrný dvůr, odkud budou dále odborně likvidovány či recyklovány a dále využity v různých průmyslových odvětvích (např. automobilový, energetický průmysl atd.).

Oleje a tuky prosím ukládejte, skladujte a následně předejte na sběrném dvoře vždy v dobře uzavřených obalech, např. PET lahvích, aby nedošlo k vylití či znehodnocení obsahu.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.