14.12.2023

Hluk a nepořádek spojený s příchodem nového roku

Tak jako každý rok se blíží oslavy Silvestra a s ním spojené odpalování petard a ohňostrojů. Odbor ekologie a veřejného prostoru upozorňuje občany na nutnost chovat se ohleduplně ke svému okolí. Není výjimkou, že např. dělobuchy slyšíme již 14 dní před příchodem nového roku, ale i klidně 14 dní po něm.

Občany tímto žádáme, aby nepoužívali pyrotechniku v jiné dny než o Silvestru a i o Silvestru ji používali s rozumem a ohledem na starší obyvatele, malé děti a zvířata. Pro poslední jmenované jsou nečekané světelné efekty a ohlušující rány velmi stresující a nebezpečné, a to jak pro zvířata domácí, zvířata v zoologické zahradě, v útulku, ale také pro divoce žijící zvěř a ptactvo.

Upozorňujeme na to, že občané jsou povinni dodržovat obecně závaznou vyhlášku statutárního města Liberce č. 6/2020 o nočním klidu a vyhlášku č. 1/2019 o regulaci pyrotechnických výrobků.

Protože každoročně po silvestrovských oslavách zůstává také velký nepořádek na veřejných prostranstvích v majetku města, upozorňujeme na to, že občané musí také důsledně dodržovat vyhlášku č. 2/2023 o veřejném pořádku.

Děkujeme všem, kdo slaví příchod Nového roku s rozumem.

Nastavení cookies