15.01.2021

Víkend na horách? Auta nechte doma. S „lítačkou“ se z Liberce do Bedřichova dostanete autobusem číslo 18 zdarma

Město Liberec a dopravní podnik jsou o víkendu připraveni zajistit dostatečné kapacity pro převoz cestujících autobusovou linkou číslo 18 do horské obce Bedřichov.

Právě tam minulou sobotu a neděli kvůli velkému zájmu návštěvníků i vysokému počtu aut kolabovala doprava a policie musela vjezd do obce uzavřít. Liberečané, ale i turisté a sportovci, kteří zavítají do města a budou chtít vyrazit za rekreací do nedalekého Bedřichova, přitom můžou k cestě do hor využít autobusovou linku č. 18. Ta je pro cestující s předplaceným kuponem na MHD, tzv. lítačkou, pro cestující až do Bedřichova zdarma.

„Je to služba nejen pro občany, ale i návštěvníky města, kterou chceme i nadále podporovat. Přeplněnosti autobusů se návštěvníci nemusejí obávat. Dopravní podnik bude vytíženost jednotlivých vozů pečlivě sledovat a dispečink je připraven do minuty od nahlášení, že je třeba linku posílit, vyslat další vůz. Záložní kapacity jsou dostatečné. Navíc, zdarma převezou autobusem i lyže nebo sáňky. Bezplatná je linka také pro děti,“ říká primátor Jaroslav Zámečník. 

Na lince č. 18 jsou nasazovány všechny vozy pouze nízkopodlažní. Pravidelný monitoring vytíženosti jednotlivých autobusů má navíc zajistit co nejlepší komfort pro cestující.

Držitelé síťových kupónů, tzv. lítaček, se do zóny Bedřichov dostanou zcela zdarma a nemusejí si za jízdu mimo katastr města připlácet. To platí nejen pro městskou linku č. 18, ale také příměstskou linku č. 145, jejíž provoz zajišťuje Liberecký kraj.

Bezplatně se díky MHD z Liberce do Bedřichova dostanou také senioři, studenti, děti, ale i třeba návštěvníci, kteří přijedou do centra Liberce a zakoupí si běžnou papírovou jízdenku za 24 korun. I na ní lze do horského střediska v Bedřichově cestovat bez dalšího příplatku.

„Cestování z Liberce do Bedřichova linkami č. 18 a č. 145 může výrazně snížit počty aut, kterými se lidé do hor vydávají. A to platí nejen pro místní, ale i pro návštěvníky, kterým se rozhodně vyplatí o víkendu nechat své auto zdarma na parkovišti třeba u Libereckého kraje a z centra města se vydat do hor právě autobusem,“ dodává primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.