05.06.2024
Jan Král

Sdílená kola jsou zpět v Liberci a nabízejí 15 minut jízdy zdarma

Obyvatelé Liberce mají již druhou sezonu k dispozici 150 sdílených kol nextbike ve více než 50 strategicky rozmístěných stanicích po celém městě. Místní i turisté tak mohou od 23. května opět využívat tuto udržitelnou a zdravou formu dopravy, která zvyšuje efektivitu dopravy po městě a zároveň pomáhá snižovat dopravní zátěž a zlepšovat ovzduší.

Aby byla služba co nejdostupnější, díky finanční podpoře bikesharingu statutárním městem Liberec a Libereckým krajem, mají všichni obyvatelé 15 minut na každou jízdu zdarma. Právě do této časové hranice se totiž dle dat nextbike vejde cca 90 % výpůjček napříč Českem. Od 16. minuty se bude uživatelům účtovat standardní sazba 25 Kč za každých dalších 30 minut jízdy.

V rámci neustálého úsilí o zlepšení služeb a efektivity sdílených kol v Liberci se na základě analýzy optimalizovala síť stanic. 9 míst z pilotního projektu se ruší a naopak se postupně vytvoří nových 10 míst.

Proces půjčení kola je jednoduchý. Stačí si stáhnout zdarma aplikaci nextbike, zaregistrovat se a najít volné kolo v blízkosti. Po načtení QR kódu na kole se automaticky odemkne zámek a jízda může začít. Pro správné ukončení výpůjčky je kolo třeba vrátit do jedné ze stanic nextbike, které jsou vyznačené v aplikaci nebo na webu https://www.nextbikeczech.com/mesto/liberec/.

Nextbike je největší česká bikesharingová platforma, která nabízí sdílená kola ve více než 40 českých měst. K dispozici je v nich přes 6500 městských kol a 500 elektrokol, na kterých aktivně jezdí přes 240 tisíc uživatelů.

Nastavení cookies