25.01.2024
Jan Král

Do liberecké arény v únoru zamíří ženská hokejová elita

Liberecká Home Credit Arena bude hostit od 7. do 11. února 2024 historicky první turnaj ženské verze Euro Hockey Tour na českém území. Pod Ještědem se střetnou reprezentace pěti zemí včetně českého národního týmu vedeného Carlou MacLeodovou.

„Je fajn, že můžeme v Liberci přivítat akci tohoto formátu. Jako hokejový fanoušek se moc těším a věřím, že si i ostatní Liberečáci užijí hokejovou nálož přímo v aréně, a podpoří tým České republiky,“ říká náměstek primátora Liberce pro majetkovou správu, sport a sportovní infrastrukturu Petr Židek.

Turnaj v liberecké Home Credit Areně je označován jako vyvrcholení letošního seriálu WEHT, který už má za sebou v této sezoně tři zastávky. Český národní tým žen ovládl první dvě akce ve Finsku a Německu. Poslední turnaj se hrál před Vánocemi a i v něm se Češkám dařilo, skončily druhé za domácími Švédkami.

Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové budou chtít uspět i před domácími fanoušky. „Jedná se o poslední akci před světovým šampionátem v USA, tudíž je pro nás turnaj důležitý i po sportovní stránce, chceme poskládat ten nejsilnější možný výběr a navázat na dobré výsledky z předchozích akcí ženské Euro Hockey Tour. Právě proto budou na týmové soupisce figurovat i jména hráček startující v zámořské PWHL,“ říká generální manažerka české hokejové reprezentace žen Tereza Sadilová.

Národní tým žen už se nemůže dočkat, až se představí před českými fanoušky. „Z pořádání domácího turnaje mám osobně obrovskou radost, bude to opravdu svátek pro celý Český hokej. Troufnu si říct, že se jedná o historicky největší akci ženského hokeje na našem území a současně mě těší, že se bronzový tým z MS konečně představí na domácím ledě. Věříme, že nejen město Liberec, ale i celá republika, bude od 7. února dýchat pro ženský hokej a vytvoří našemu týmu tu nejlepší domácí atmosféru,“ dodává Sadilová.

Turnaj odstartuje ve středu 7. února, kdy má český výběr ještě volný den. Poté se svěřenkyně trenérky MacLeodové postupně utkají s Německem, Finskem Švýcarskem a Švédskem.

Rozpis zápasů W EHT v Liberci:

středa 7. února 2024
14:30 Švédsko - Finsko
18:00 Švýcarsko - Německo

čtvrtek 8. února 2024
14:30 Finsko - Švýcarsko
18:00 Německo - Česko

pátek 9. února 2024
14:30 Švédsko - Švýcarsko
18:00 Česko - Finsko

sobota 10. února 2024
13:30 Německo - Švédsko
17:00 Švýcarsko - Česko

neděle 11. února 2024
11:00 Finsko - Německo
14:30 Česko - Švédsko

Všechny zápasy českého týmu budou moct fanoušci sledovat v rámci vysílání České televize.

Prodej vstupenek na turnaj WEHT v Liberci, který je zároveň finálovou akcí celého letošního seriálu, byl zahájen v síti Ticketportal ve středu 17. ledna v 16:00. V prodeji jsou denní vstupenky za 100 Kč, 150 Kč a 190 Kč. V případě dětí do 140 cm platí jednotná cena denní vstupenky v hodnotě 50 Kč. Fanoušci si ale mohou zakoupit i turnajovou vstupenku, která jim umožní přístup na všechny zápasy WEHT v Liberci.

Zdroj: Tisková zpráva

Nastavení cookies