02.07.2015

Karlinští hasiči se na Mistrovství České republiky v hasičském sportu neztratili

Slušné výkony karlinských hasičů stačily v konkurenci 17 družstev krajů a hasičských jednotek na celkové 12. místo.

V pátek 26. července brzy ráno vyrazili členové JSDH Karlinky směr Trutnov, kde se za účasti 17 družstev krajů a hasičských jednotek konalo Mistrovství České republiky v požárním sportu. Hned po úvodní prezentaci, při níž získali startovní číslo 3, vyrazili liberečtí zástupci trénovat požární útok a poté běh na 100 metrů s překážkami.

Po pátečních trénincích pak v sobotu nadešel první ostrý závodní den, který odstartoval právě běhy na 100 metrů s překážkami. V této disciplíně se Karlinským příliš nevedlo, ale i tak si za pět nejrychlejších časů pod hranicí 20 sekund připsali několik bodů, které v této disciplíně stačily na 13. místo. Odpoledne se pak výrazně pokazilo počasí, ale náladu spravila libereckým reprezentantům štafeta na 4x100 metrů, kde se s časem 62,27 sekund umístili na velice pěkném 6. místě, čímž se v celkovém hodnocení posunuli na průběžnou 10. pozici.

V neděli dopoledne následovala poslední závodní disciplína, a to královský požární útok. Při něm se na některých karlinských hasičích podepsala nervozita a dílem toho se jim první pokus nepovedl. I tak jej ale dokončili, protože hasiči se zkrátka nevzdávají. Druhý pokus už byl zdařilejší, nicméně čas 31,51 sekund stačil až na předposlední místo. Celkově se tak hasiči z JSDH Karlinky umístili na Mistrovství České republiky v požárním sportu na 12. místě.