29.10.2019

Vyjádření k nepřesným informacím v médiích k OSPOD

V reakci na nepřesné informace, které se v posledních dnech objevily v médiích v souvislosti s orgánem sociálně-právní ochrany dětí, uvádíme upřesňující informace.

Magistrát města Liberec jako orgán sociálně-právní ochrany dětí není a nebyl orgánem příslušným pro výkon sociálně-právní ochrany dětí, který by prováděl přímá opatření a podával návrhy na ochranu dětí, které zemřely při tragické dopravní nehodě u Mníšku.

Dle bydliště nezletilých je příslušným orgánem Magistrát města Mladá Boleslav, který s rodinou pracuje. Magistrát města Liberec byl pouze jmenován procesním opatrovníkem dětí pro jednání před soudem k vydání předběžného opatření. Toto předběžné opatření na Okresní soud v Liberci podal Městský úřad Frýdlant, který pro kolizi zájmů nemohl jako navrhovatel nezletilé děti v daném řízení zastupovat. Po vyřešení akutní situace ohrožení dětí a nabytí právní moci usnesení o nařízení předběžného opatření je záležitost další péče o nezletilé již v kompetenci příslušného Okresního soudu v Mladé Boleslavi. Tento soud již vedl řízení o úpravě poměrů nezletilých dětí a v této věci již dříve rozhodoval. Okresní soud v Mladé Boleslavi následně zprostil náš úřad funkce kolizního opatrovníka pro řízení o předběžném opatření. 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.