13.06.2016
Jan Král

Letošní ročník kampaně Do práce na kole byl rekordní

Letošní šestý ročník květnové kampaně Do práce na kole byl v Liberci a Jablonci nad Nisou rekordní. Přihlásilo se 90 týmů a v nich 323 soutěžících, nejvíce za dobu pořádání akce.

Účastníci ujeli dohromady 62 662 kilometrů. Cílem akce je ukázat možnosti bezmotorové dopravy a propagovat ji.

Vyhlášení výsledků připravili pořadatelé na čtvrtek 9. června. Ocenění vítězům jednotlivých kategorií předával primátor Liberce Tibor Batthyány společně s radní Zuzanou Kocumovou a vedoucím Odboru cestovního ruchu, kultury a sportu Davidem Pastvou. Medaile a trofej pro vítěze darovala Nadace PRECIOSA. Program zpetřila biketrialová exhibice Jana Sladkého.

„Kvůli náročnějšímu terénu Liberec sice není úplně ideálním městem pro každodenní dojíždění na kole, ale vynahrazuje nám to snadná dostupnost tras pro cykloturistiku v Jizerských horách,“ uvedl primátor Tibor Batthyány s tím, že Liberec se i nadále chce prezentovat jako „cyklofriendly“, tedy město, které podporuje udržitelnou dopravu, včetně městské cyklistiky.

Město Liberec se v rámci svých možností dlouhodobě snaží podporovat cyklistickou dopravu. Město bylo jedním z historicky prvních, které se již od roku 2012 do této, dnes již celorepublikové akce, zapojilo. V minulých letech Do práce na kole ve městě Liberci pořádalo společně s národním koordinátorem sdružení Cyklisté Liberecka. Letos se poprvé ujmulo pořádání město Liberec.

Kampaň Do práce na kole probíhala letos v květnu v 27 městech po celé České republice. Téměř 11 000 lidí urazilo za měsíc přes 2,5 milionu kilometrů na kole a pěšky. Kromě týmů a jednotlivců se oceňovaly také firmy, které poskytují svým zaměstnancům dojíždějícím do práce na kole nejlepší podmínky. Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo (nebo i běh či chůzi) jako pravidelný dopravní prostředek po městě.

 

Nastavení cookies