16.01.2020

Bazén, uzavírky, stavební úřad – řekněte nám problémy a my… Je za rok sepíšeme

Liberec má starosti. Bohužel tempem, jakým se pracuje na jejich řešení, je ještě dlouho mít bude. Přitom problémy, které Liberečany trápí, se stále opakují.

Znova a znova zaznívají ve veřejných anketách, na setkáních. Proto nebylo nijak velkým překvapením, co zaznělo i na veřejném fóru v září loňského roku:

  1. Vyřešit situaci s bezdomovci a nepřizpůsobivými v centru
  2. Zkrátit dobu uzavírek (návaznost prací, kratší termíny)
  3. Rekonstrukce městského bazénu
  4. Řešit návaznost cyklostezek
  5. Revitalizace liberecké přehrady
  6. Zlepšení fungování stavebního úřadu
  7. Rekonstrukce amfiteátru
  8. Podpora venkovních volnočasových aktivit dětí

Proč píšu o události, která je stará více než rok? Protože „už“ po 14 měsících se radnice dopracovala k tomu, že tyto problémy sepsala do jednoho materiálu a byli určeni konkrétní politici z koalice Starostů, ANO a ODS k jejich řešení. Nevím jak vám, ale mně to přijde zoufale málo. Tento pomalý postup má pro vedení města jednu výhodu – aktivní lidé buď postupem času rezignují, a tak už na fóra chodit nebudou. Nebo při dostatečně dlouhé prodlevě zapomenou, že kdysi někde byli, něco vyplňovali… A nebo zemřou.

Možná to zní jako černý humor, ale není tomu tak. Tento případ už v Liberci máme. Pan Jaromír Tůma chodil na zastupitelstva léta se stížností na práci stavebního úřadu, vždy mu bylo více či méně slušně poděkováno…  A to bylo vše. Řešení se nedočká. Zemřel a jeho stížnost se tím „vyřešila“. Bohužel se zdá, že i kdyby žil o mnoho let déle, narovnání stavu by se nedočkal. Spolu s kolegou Baxou jsme osobně byli přímo za primátorem se žádostí, aby ostudnou práci stavebního úřadu řešil – marně. Neděje se nic. Vždy jste slušně vyslechnuti, ale reálný dopad je nulový.

Stejně jako u veřejného fóra, kde po roce a dvou měsících je zpracovaný materiál – ovšem bez jakékoliv informace, zda se s problémy něco událo. Někde je vinou nedostatek peněz, což se není při nastavení rozpočtu i obrovskému zadlužení co divit. V mnoha případech je ovšem hlavním důvodem jen nedostatek politické vůle – nebo odvahy do řešení problému jít.

A tak má Liberec starosti i se Starosty ve vedení města – a asi ještě dlouho mít bude.
 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies