09.12.2019
Karel Horník

V Londýně se na veletrhu Focus 2019 prezentovala i Liberec Film Office

Liberecká filmová kancelář měla příležitost představit svůj region v rámci jediného veletrhu svého druhu v Londýně.

Koncem roku se ve dnech 3. a 4. prosince konal v Business Design Centre v Londýně veletrh filmových lokací a destinací FOCUS 2019. Již pátý ročník umožnil v evropské metropoli setkání filmových a televizních producentů, lokačních skautů, zástupců filmových studií a dalších subjektů, kteří se podílejí na audiovizuální produkci. 

Na výstavišti mohli zájemci navštívit běžné prezentační stánky, kde nechyběla ani Czech Film Commission, která k sobě přizvala regionální filmové kanceláře - Filmovou kancelář Moravskoslezského kraje, Filmovou kancelář Ústeckého kraje a Liberec Film Office. Ta s sebou přivezla prezentační brožury v anglickém jazyce s fotografiemi, aby se mohla lépe přiblížit návštěvníkům. Česká republika se vzhledem ke své rozloze prezentovala jako celek, ovšem s jedinečnostmi regionů, které jsou pro ně typické.

Přímí účastníci akce se mohli zúčastnit prezentací a zapojit se do diskuzních panelů. Letošnímu ročníku jistě vévodilo téma udržitelnosti, green filming, ale i finanční pobídky jednotlivých států a marketingová propagace. 

V průběhu veletrhu probíhaly schůzky a setkání s lokačními manažery, režiséry i národními filmovými kancelářemi, zejména ze Spojeného království Velké Británie, ale také ze sousedních států jako je Německo, Slovensko či Polsko. Zajímavá by pro Česko mohla být spolupráce s americkými či litevskými zástupci filmového průmyslu. 

Celkově byla prezentace na výstavišti přínosná a v příštím roce by snad mohla Česká republika prezentovat i navýšení pobídek pro filmaře, které i kvůli finanční stránce lákají východní státy. 

 

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.