08.04.2022

Na veletrhu Euroregion Tour se prezentovalo i město Liberec

V Jablonci nad Nisou se od 1. do 2. dubna konal již 21. ročník největšího veletrhu cestovního ruchu v severních Čechách – Euroregion Tour. Mezi vystavovateli proto samozřejmě nemohl chybět ani Liberec.

Oddělení cestovního ruchu nabízelo v jabloneckém Eurocentru nejen propagační materiály jednotlivých turistických cílů, ale zároveň tu představilo také turistickou novinku letošního roku – brožurku Jedinečný^Liberec, která je průvodcem po TOP atraktivitách, kultuře, sportu i mnoha zajímavostech našeho města.

K dalším vystavovatelům z našeho kraje patřila například iQlandie, Křišťálové údolí nebo Region Liberec, prezentovaly se zde však také jednotlivé destinace – tedy Turistický region Jizerské hory, Máchův kraj, Český ráj, Lužické hory i Krkonoše.  Rovněž vzdálenější obce a ostatní kraje využily příležitosti, aby představily zájemcům krásy svých regionů. Tradičně bohatá byla i výstava regionálních produktů, sešlo se zde na 50 výrobců z České republiky, Polska i německého příhraničí, nechyběly ani ukázky řemesel a dílny.

Program byl po oba dva dny pestrý, střídaly se tu přednášky i hudební produkce. Pro děti byla rozhodně nejzajímavější přednáška Astronomického ústavu ČR, který s sebou dovezl plyšového krtečka, jenž se jako maskot dostal v raketoplánu Endever až do vesmíru. Euroregion Tour se tedy může pyšnit nejen vydařeným veletrhem, ale také faktem, že jeho účastníci byli nejen z Čech a ciziny, ale dokonce i z vesmíru.

Nastavení cookies