Odvoz starých spotřebičů

Město Liberec se zapojilo do projektu Jsem zpět. Projekt podporuje využívání použitých elektrospotřebičů a zajišťuje jejich poskytování potřebným.


Máte doma funkční spotřebič, který už nechcete používat?

Víte, že pokud jej darujete, můžete pomoci potřebným?


Vyplněním krátkého dotazníku si jednoduše ověřte, zda je vhodný pro projekt a pokud ano, nemusíte se už o nic starat - budeme Vás v nejbližší době kontaktovat a pokud se bude jednat o velký spotřebič, tak po ověření zadaných informací zajistíme ODVOZ ZDARMA, kontrolu a předání potřebným.

Navíc, na vybraná místa je možné osobně donést spotřebič, který zde můžete věnovat pro další použití.

V případě, že nebude odpovídat bezpečnostním podmínkám, bude ekologicky recyklován.

 

Dnešní uspěchaná doba vede k rychlému zastarávání výrobků, zejména pak elektrospotřebičů. Známe to z praxe, pořídíme nový spotřebič, který lépe vyhovuje našim potřebám, ale starý stále ještě funguje. Může se též stát, že spotřebič nám už nevyhovuje svojí velikostí, barvou nebo jinými vlastnostmi. Co s ním? Vyhodit? Ne! Poskytnout k recyklaci? To je sice správné, ale...

V roce 2015 vznikl projekt s názvem Jsem zpět, který těmto spotřebičům dává druhou šanci. Zpětně odebrané plně funkční spotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika, který zodpovídá za jeho bezpečnost, a spotřebič tak může být předán na místo, kde je nejvíce zapotřebí. Takovým místem jsou například Klokánky Fondu ohrožených dětí, azylové domy či jiné vybrané organizace. Servisní technik na místě provede odbornou montáž, případně vymění dosloužilý spotřebič za funkční. Projekt dbá na transparentní a bezpečné použití spotřebičů.

Projekt Jsem zpět řídí společnost ELEKTROWIN a.s., největší kolektivní systém určený pro zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého vzniku v roce 2005 ELEKTROWIN již zrecykloval více než 15 miliónů vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti větší než 245 000 tun.

Děkujeme za Vaše případné zapojení do projektu Jsem zpět.

Nastavení cookies